Szkolenia

dla personelu medycznego

Strefa dla rodzica

niezbędnik informacyjny

Dla partnerów

reklamuj się z nami

O nas

Witamy Serdecznie na stronie firmy Razem Łatwiej s.c.

Od ponad ośmiu lat zajmujemy się wprowadzaniem Mody na Karmienie Piersią. Choć chcielibyśmy, by każda Mama karmiła piersią swoje Maleństwo, wiemy, że nie wszystkie podejmują to wyzwanie. Niejednokrotnie pozostawione same sobie, bez doświadczenia i wsparcia, nie potrafią przejść przez drogę laktacji z sukcesem i podejmują ostateczną decyzję - butelka. Lata pracy pokazały nam, że przygotowanie Młodych Rodziców do macierzyństwa jest na bardzo zróżnicowanym poziomie. Poczęcie dziecka i okres ciąży jest tym najwłaściwszym momentem, by świadomie przygotować się do właściwej opieki nad dzieckiem, poznać zalety i wady różnych metod karmienia, dowiedzieć się co się będzie działo z moim ciałem po porodzie, jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojemu dziecku. Dzisiejszy tryb życia, pośpiech i zapracowanie nie pozwala młodym rodzicom zatrzymać się i pomyśleć o tym. Dlatego właśnie wyszliśmy Im naprzeciw.

Aby wesprzeć szpitale, gabinety lekarskie i wszystkie instytucje, którym bliski jest temat edukacji młodych rodziców, tworzymy wszelkie materiały pomocnicze. Są to ulotki, plakaty, film DVD „Wszystko o karmieniu piersią i pielęgnacji noworodka". Wszystkie nasze materiały są sprawdzane pod kątem poprawności merytorycznej i konsultowane z wybitnymi specjalistami. Dodatkowo, aby aktywować i podnosić wiedzę personelu medycznego wydajemy Biuletyn edukacyjno/informacyjny Programu Edukacji Poporodowej SZKOŁA MATEK I OJCÓW oraz organizujemy szkolenia. Nasze działania zostały zauważone i bardzo wysoko ocenione przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią, PKN UNICEF oraz Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin i Fundację "Rodzić po Ludzku".

Wspólnie z Pomorską Akademią Medyczną w Szczecinie wdrażamy do Szpitali w całym kraju Program Edukacji Poporodowej - SZKOŁA MATEK I OJCÓW - Razem Łatwiej.

Szkoła Matek i Ojców dociera do wszystkich, bez ograniczeń czasowych, konieczności specjalnego dojeżdżania na wykłady, jest ekonomiczna (bezpłatna) a poprzez uczestnictwo położnic wraz z dziećmi przekazywana wiedza przez Wykładowców (położne i pielęgniarki) może być natychmiast praktykowana. Poruszane w Szkole Matek i Ojców zagadnienia wpływają aktywizująco na rodziców , którzy trzymają w ramionach swoje dzieci, to mobilizuje ich do pozyskania wiedzy i umiejętności.

Prywatnie jesteśmy rodzicami dwójki wspaniałych dzieci Miłosza, lat 19 i Oliwii, lat 15. Kochamy góry i wodę. Wspólnie spędzany wolny czas, choć jest go zawsze MAŁO. Staramy się spędzać go aktywnie, na podróżach, wędrówkach i rozmowach. Polecamy je wszystkim, gdyż nasze dzieci bardzo szybko rosną i niestety z czasem potrzebują nas coraz mniej... Pojawiają się nowi koledzy, koleżanki i oni wypełniają Im czas. Cieszmy się więc każdą wspólną chwilą i dniem dzisiejszym. Radzimy, przed każdą odpowiedzią dziecku "ZARAZ", zastanowić się czy warto?

„Zostawiajmy po sobie dobre imię
i trwałą pamięć wśród śmiertelnych,
aby życie nasze nie przeszło nadaremnie."
Leonardo da Vinci

Z nadzieją na wspólny sukces
Magdalena i Tomasz Grzegorzewscy
DO GÓRY

Co u nas słychać?

  • RODZICIELSTWO Z KULTURĄ - Program spotkania 14.09.2018 Pabianice (2018-08-28 14:50:57)